הקשר בין עבודות הריסה לשמאות מקרקעין

תוכן עניינים

שמאות מקרקעין 

הרצון של כל אדם הוא לגור בבית איכותי שתואם את הצורך שלו. במקרים רבים יש אפשרות לבצע הרחבה של הבית הקיים על ידי הגדלת שטחו של המטבח, הוספת חדר, מרפסת, ממ"ד או כל חלל אחר. לצורך כך יש להגיש בקשה לרשות המקומית לקבלת היתר בנייה.

פעולות של שיפוץ והרחבה אשר מבוצעות ללא קבלת אישור זה הן עבירה פלילית ולכן מבצעים את כל התהליך על פי הדרישות של הרשות המקומית הספציפית. התהליך כולל בדיקה של קונסטרוקטור ואישור שלו בכתב על מהות השיפוץ כמו לדוגמה הורדה של אחד הקירות באמצעות ניסור בטון וזאת כיוון שלא מדובר בקיר תומך ולכן אין בכך סכנה. כמו כן שמאות מקרקעין, חתימות של כל השכנים למהלך זה, שרטוטים מדויקים של התוכנית החדשה, מפה טופוגרפית ולעיתים מסמכים נוספים. 

אם לאחר תקופה בעל הנכס מחליט למכור אותו, עליו לשלם היטל השבחה לרשות המקומית וזאת על פי ההערכה של השמאי. בסיס התחשיב נובע מהעובדה שערך הנכס עלה בזכות השיפוץ או ההרחבה שבוצעו ולכן הרשות המקומית נהנית באחוז מסוים מההפרש בין ערך הדירה שנקנתה לדוגמה לפני כמה שנים, מול סכום המכירה כעת על פי חוזה המכר.

כדי לקדם את תהליך הרישום בטאבו של הנכס על שמו של הרוכש, יש לבצע את תהליך התשלום של היטל ההשבחה וגם מס שבח לרשות המיסים על פי ההנחיות של שמאי המקרקעין ועורך הדין. 

שמאות מקרקעין לצורך הרחבת הנכס 

על פי הדרישה של הרשות המקומית, תתבצע שמאות מקרקעין של הנכס לאחר ההרחבה ובהתאם לערכו כעת, יוחלט על גובהו של היטל ההשבחה. שיטת העבודה של הרשויות המקומיות אינה זהה ולכן שמאי המקרקעין פועל על פי הדרישות הספציפיות שנקבעו. 

תכנון הרחבת הנכס 

התכנון של הנכס מותאם לצורך של בני המשפחה ולאפשרויות בשטח. יש מקרים שבהם יבוצע ניסור בטון של קיר אחד או כמה קירות בתנאי שהקונסטרוקטור אישר זאת כיוון שזה לא מזיק ליציבות של המבנה. מעבר לכך יש מבנים שבהם אפשר להוסיף מרפסת לבד או כאשר מבצעים מיזם של כל הדיירים בכל הקומות. 

בדרך זו רשויות מקומיות מאפשרות גם לבעלי הדירות להוסיף ממ"ד שהוא צורך אקוטי בישראל ולכן מתווספות יחידות שטח אלו לאורכו של כל המבנה. תהליכים אלו מתבצעים באמצעות אנשי מקצוע כמו אדריכלים, מהנדסים, מעצבי פנים ותהליך של שמאות מקרקעין ועוד. 

פיקוח על עבודות הבנייה 

עבודות הבנייה דורשות אחריות רבה ולכן יש לבצע אותן על פי הסדר ובהתאם לכתב הכמויות שנקבע מראש. במסמך זה מופיעים כל חומרי הבנייה התקניים שיש להשתמש בהם וצורת הביצוע של כל רובד מתוך עבודות הבנייה הנחוצות.

מפקח מטעם הלקוח שהוא מהנדס אזרחי, מבצע פיקוח מוקפד לאורכו של כל התהליך, כדי לוודא שהכול מתבצע על פי הכללים שאושרו. 

קסדה לאתר בניה

חברת א.בטון הוקמה בשנת 2015 במטרה לתת שירותי ניסור וקידוח בטון ביהלום לציבור הפרטי ולקבלנים. אנו שמנו לעצמנו מטרה לתת את המחירים הטובים ביותר שאפשר. אנו עובדים בכל חלקי הארץ ונשמח שתצטרפו לקהל הלקוחות שלנו.

צריכים עבודת ניסור
תנו לנו לחזור אליכם עם הצעה משתלמת במיוחד

ניסור בטון במחירים הוגנים,
שירות מכל הלב,
וצוות מקצועי ומנוסה

חייגו עכשיו לקבלת הצעת מחיר
077-970-6939