שבירת קיר: המדריך המקיף ביותר באינטרנט

השאירו פרטים ומיד נחזור אליכם עם  הצעת מחיר משתלמת במיוחד!

תוכן עניינים

רוב האנשים לא מרוצים לאורך זמן מהמבנה של הבית והם מבצעים בו שינויים ושיפוצים. לעיתים זה בגלל שינויים בהרכב המשפחתי כאשר נולדים ילדים או להיפך כאשר אלו פורחים מהקן. במקרים הללו עולה צורך בשינוי המבנה והעיצוב של חללי הבית כדי להתאים אותם למצב החדש.

ברוב המקרים השיפוצים יכללו גם שבירת קיר. השאלה היא איך עושים את זה בצורה הכי טובה והכי יעילה. ננסה ללמוד על כך במאמר שלפנינו.

באילו מצבים נצטרך לשבור קיר?

שבירת קיר היא פעולה הנדרשת במקרים רבים כאשר בהם מבקשים ליצור שינויים מהותיים בחלוקה של החלל הביתי או העסקי. רק לאחר שמסירים קירות קיימים ניתן להתחיל לחלק מחדש את החלל בהתאם לצרכים החדשים. לעיתים נרצה גם לבצע שבירה במקרה של פתיחת חלון בקיר.
שבירת הקיר מחייבת עבודה מקצועית וזאת על מנת להבטיח שהיא תיעשה בצורה ממוקדת, מדויקת וכזו שתבטיח תוצאות הכי יעילות.

שבירת קירות

האם צריך אישור לשבירת קיר?

שבירת קירות פנימיים (כל עוד הם לא קירות תומכים) לא מצריכים אישור מהעירייה או משהו בסגנון אך שבירת קירות בדירה היא לא פעולה שיכולה להיעשות סתם כך בלי תוכנית מוגדרת מראש. אם תתחילו להרוס קיר בבית בלי כל בקרה או בדיקה מקדימים, רוב הסיכויים שתפגעו בדרך בתשתיות שאולי עוברות בתוך הקירות או אפילו תפגעו בקירות תמך של הבית מה שייצור בסופו של דבר הרבה הרס ואף סיכון של המבנה.
זו הסיבה שחשוב כל כך לפנות לפני הכול אל איש מקצוע מומחה לתחום הזה של הנדסת מבנים על מנת שהוא זה שיקבע האם אכן ישנה אפשרות לבצע את החיתוך במקום הרצוי וכי הדבר לא יסכן את הקיר, את הבית ואת הבניין כולו. רק לאחר שיש לכם אישור מהנדס כי אכן אין כל מניעה בדבר, תוכלו להתקדם גם הלאה.

מחיר שבירת קירות לפי סוגים

בתחום הזה של שבירת קיר מחיר נקבע בהתחשב בעיקר על פי סוג העבודה וסוג הקיר אותו מבקשים לשבור. יש קירות בלוקים ויש קירות גבס וכמובן יש את קירות הבטון. כל קיר ידרוש עבודה מסוג שונה, כלים אחרים וביצוע שייעשה באופן אחר. המחיר כמובן יהיה שונה בין עבודה אחת לשנייה.

כך אם לדוגמא אם מבקשים לשבור קיר בלוקים או קיר גבס המחיר לא יעבור את ה – 100 עד 200 ₪ לכל היותר. אך בקיר בטון הסיפור יהיה שונה גמרי. המחיר יהיה כפול ואולי אפילו משולש.

צפו בסרטון הדגמה של שבירת קירות

מה משפיע על מחיר שבירת קיר?

המחיר לשבירת קיר נקבע בהתחשב במספר פרמטרים.

  • סוג הקיר – כפי שכבר ציינו יש הבדל גדול בין סוגי הקירות מה שמשפיע כמובן על המחירים בביצוע העבודות. חשוב לקבל הצעת מחיר לפני תחילת העבודה.
  • עובי הקיר – אם מודבר בקיר בטון ייתכן והקיר יהיה עבה יותר מהסטנדרט. ככל שהקיר יהיה עבה יותר המחיר כמובן יעלה בהתאם.
  • הגישה לקיר – הגישה למקום העבודה משפיעה במידה רבה על המחיר היות ולא תמיד יהיה קל כל כך לבצע את העבודה מבחינת המיקום של הקיר והגישה אליו.

איך שוברים קיר? שלב אחרי שלב

שבירת קירות נעשית על פי השלבים הבאים:

  1. קבלת אישור לשבירת הקיר – לפני הכול חובה לוודא כי מדובר בקיר שיש אפשרות לשבור אותו מבחינה הנדסית.
  2. סימון מדויק – חשוב לסמן בצורה מדויקת מה ומהיכן רוצים לשבור. אתם לא רוצים למצוא את עצמכם עם סיום העובדה כאשר הקיר לא שבור באופן מלא או לחילופין, הפתח שבקשתם ליצור בקיר הוא גדול מידי ועליכם לבנות חלק ממנו מחדש.
  3. ביצוע – זה החלק המרכזי. הוא חייב להיעשות בעזרת כלים מתאימים ומתקדמים על מנת שאכן התוצאה תהיה מדויקת, אסתטית והכי חשוב בטוחה.
  4. פינוי – חשוב לוודא כי השירות של שבירת הקיר כולל גם שירות של פינוי הפסולת עם סיום העבודה.

לפני שבירת קיר: מה חייב לוודא?

כפי שכבר ציינו, הקירות רבים עוברים צנרת ותשתיות שונות וחובה לוודא כי ניסור קיר בטון אינו כולל כאלה בביצוע העבודה.

שבירת קיר גבס לעומת קיר בלוקים

למעשה גם קיר גבס וגם קיר בלוקים אינם מסובכים כל כך לשבירה. עם זאת חשוב תמיד שהדברים ייעשו בעזרת אנשי מקצוע מומחים שמכירים את התחומים הללו והם יידעו איך וכיצד לבצע את החיתוך בצורה הכי נכונה בהתאם לאופי הקיר והמרכיבים שלה.

האם אפשר לקדוח בקיר תומך?

קיר תומך הוא לא תמיד קיר שתוכלו לפגוע בו ואפילו לקדוח בו. חשוב לבדוק מה בדיוק המהות של הקיר והאם אכן אפשר לבצע בו שינויים כמו קידוחי בטון למטרות שונות. לרוב קידוח לא גדול מידי יעבור בשלום.

איך לבחור חברה אמינה וזולה לשבירת קיר?

כדי לבצע עבודות של שבירת קירות או חיתוך קירות, חשוב לברר היטב לפני שבכלל מתחילים, האם אכן מדובר בחברה מוכרת, מקצועית, יעילה וכזו שתהיה מסוגלת לתת את המענה הדרוש בהתאם לצורך.
מחפשים חברה אמינה ומקצועית שתוכלו לסמוך עליה בלב שקט?
באתר תמצאו מספר חברות אשר מספקות שירות של שבירת קירות וניסור בטון.  פנו אלינו ותיהנו גם אתם מעבודה מקצועית שתיעשה במלוא האחריות והבטיחות.

קסדה לאתר בניה

השאירו פרטים ומיד נחזור אליכם עם  הצעת מחיר משתלמת במיוחד!

או חייגו
עוד באותו נושא

ניסור בטון במחירים הוגנים,
שירות מכל הלב,
וצוות מקצועי ומנוסה

חייגו עכשיו לקבלת הצעת מחיר
077-970-6939