קידוח בממ"ד: איך לבצע כמו מקצוענים?

השאירו פרטים ומיד נחזור אליכם עם  הצעת מחיר משתלמת במיוחד!

תוכן עניינים

מה זה קידוח בממ"ד?

קידוח בטון בממד הינו תהליך מורכב מכיוון שעצם הקידוח פוגע בשלמותו של הממ"ד והוא לא יהיה תקין מבחינה בטיחותית יותר ברוב המקרים, לכן כדאי להתייעץ קודם לכן עם מהנדס, אם תחליטו שבכל זאת אתם רוצים לבצע קידוח בממ"ד אנו נדאג לעשות עבורכם את הקידוח המושלם – השאירו פרטים ותקבלו עד 3 הצעות מהירות.

חשיבות קידוח בטון לממ"ד

קידוח בטון הוא תהליך של יצירת חורים במשטח בטון כדי לספק גישה לכלי שירות כגון מים, ביוב, גז וקווי חשמל. קידוח הבטון יכול להתבצע על ידי שימוש בקידוח יהלום. כאשר קודחים דרך הבטון ניתן למלא אותו בדיס או בשרף אפוקסי שהוא החומר הנוסף שיוצר את החור. השלב האחרון של תהליך זה הוא הוספת שכבת צבע.
הממ"ד הוא מבנה או חלק מבניין שנועד לספק הגנה רחבה יותר. חדרי ממ"ד יכול להציל חיים, ולכן חשוב לדעת איך הם עובדים ואיך הם עשויים. ישנם סוגים רבים של חדרי ממ"ד, כגון ממ"ד לפצצות, ממ"ד טורנדו ועוד. לדוגמה, חדר כזה עשוי להיות מחוץ לבית או לבניין המשרד שלכם. הוא יכול להיות גם בתוך הבית או המשרד שלכם אם אתם גרים.

קידוח בממד

מה צריך לדעת לפני שקודחים בבטון?

לפני שקודחים בבטון, חשוב לדעת למה אתם קודחים. אם אתם קודחים באדמה או בסלע, חשוב לוודא שהמקדחה לא תפרוץ את פני השטח ותיצור פתח באדמה או תגרום נזק נוסף לחומר הבסיסי. תהליך קידוח בטון הוא תהליך שגרתי ונפוץ. עם זאת, חשוב לדעת איך לעשות זאת נכון כדי שהחורים לא יהיו עמוקים מדי והבטון לא ייסדק.
השלב הראשון בהכנה לקידוח בבטון הוא לוודא שלא יהיו מכשולים מכל סוג בסמוך לאתר בו תקדחו. זה כולל כל חיווט חשמלי או צנרת, כמו גם כל חפץ טבעי כגון שורשים או סלעים. אם יש חסימות כלשהן, עליכם להימנע מהן לחלוטין או להזיז אותן מהדרך שלכם לפני שתתחילו בתהליך הקידוח.

קידוח בטון בממ"ד, איך עושים את זה?

בעוד שחלקו הפנימי של הבית נותר לרוב בידי האדריכל, חשוב שלקבלן הבטון יהיה מספיק ידע על האדריכלות. חשוב להם גם לדעת איך לקדוח בטון בתוך בית ובייחוד בממ"ד. כמו כן, חשוב להכיר את סוגי הבטון השונים ומתי עדיף להשתמש בהם.

  1. בטון לקירות חיצוניים: סוג זה של בטון משמש על הקירות החיצוניים של מבנים. הוא יכול להיות צבוע או מוכתם, אבל הוא לא יכול לשמש על קירות פנימיים.
  2. בטון לרצפות: סוג בטון זה משמש לרצפות וניתן לצבוע אותו או להכתים אותו כדי להעצים את המראה שלו. אין להשתמש בו על קירות פנים, חלונות או דלתות מכיוון שהוא יקטין את תוחלת החיים של משטחים אלה.
  3. בטון ליסודות: בטון מסוג זה יוצקים לתוך חור באדמה שנחפר ומסביבו יש צורה. אין להשתמש בו כקיר חיצוני כי הוא לא יחזיק מעמד היטב
    בחירת הבטון הנכון לממ"ד היא בעיה נפוצה איתה מתמודדים בעלי בתים. קידוח בטון הוא עבודה קשה וזה יכול להיות מעייף וגם קשה על הגוף. ישנן דרכים רבות ושונות לעבוד עם בטון. שיטות מסוימות כוללות שימוש בפטיש, השכרת מקדחה או שכירת קבלן מקצועי. עם זאת, שיטות אלה עשויות להיות יקרות וגוזלות זמן עבור בעל הבית אך מניבות את התוצאות הטובות ביותר.

ראו גם: צריכים קידוח בטון 6 צול: מתי נצטרך לאיזה שימושים?

קידוח בממ"ד- לבד או עם איש מקצוע?

ישנם מספר גורמים שאם צריכים לקחת בחשבון לפני שתחליטו איזו אפשרות מתאימה לכם ביותר.
ראשית, עליכם לחשוב על עלות קידוח הבטון לבדו, ויש אפשרויות שונות. זה יהיה תלוי במיקום ובסוג המקדחה. לדוגמה, אם תבחרו לקדוח לבד, אז תצטרכו לקנות מקדחה חשמלית ולדעת כיצד לקדוח בבטון. אם אתם שוכרים אנשי מקצוע, אז הם יספקו את המקדחה והידע עם השירותים שלהם.
ושנית, האם זה אפשרי עבורכם לבצע עבודה כזו לבד? אתם אמורים להיות מסוגלים להשתמש במקדחה חשמלית ללא כל סיוע מאחרים, אך אם יש כמה משימות שדורשות יותר זמן ומאמץ ממה שתרצו לעשות בעצמכם.

מוזמנים לקבל 3 הצעות על קידוח בממ״ד >>

קסדה לאתר בניה

השאירו פרטים ומיד נחזור אליכם עם  הצעת מחיר משתלמת במיוחד!

או חייגו
עוד באותו נושא

ניסור בטון במחירים הוגנים,
שירות מכל הלב,
וצוות מקצועי ומנוסה

חייגו עכשיו לקבלת הצעת מחיר
077-970-6939