קידוח בטון למזגן: המדריך המקיף ביותר באינטרנט

השאירו פרטים ומיד נחזור אליכם עם  הצעת מחיר משתלמת במיוחד!

תוכן עניינים

התקנה של מזגן היא חובה היום בכל מבנה. אנחנו כבר לא יודעים איך חיים ללא מערכת מיזוג. ההתקנה של המזגן מחייבת קידוח בקירות על מנת להעביר את הצנרת שלה. אם מדובר בקיר העשוי בטון שם אמורה הצנרת של המזגן לעבור, הרי שלא יהיה מנוס מביצוע הקידוח בעזרת מקדח מיוחד המיועד לבטון. רק כך אפשר יהיה לקבל תוצאות עגולות, מדויקות ואסתטיות.
קידוח בטון למזגן היא משימה שלא יכולה להיעשות על ידי כל אחד. נדרשת לשם כך מומחיות מיוחדות לצד ידע וניסיון בתחום הזה של קידוח בבטון. זאת על מנת שאכן תתקבלנה התוצאות הרצויות.

באילו מצבים נצטרך קידוח חור למזגן?

למעשה כל התקנה של מזגן מחייבת הצבת יחידה מחוץ לחלל שיתחבר אל המזגן שייקבע בפנים בתוך החלל. כדי ליצור את החיבור הזה, אי אפשר להימנע מלקדוח את החור בקיר הבטון.
הקידוח יכול להיעשות ממש מאחורי המזגן כאשר המדחס יהיה מותקן מחוץ לחלל, מאחורי המזגן. הדבר נכון בעיקר במזגנים עיליים רגילים. אם מדובר בהתקנה של מזגנים מרכזיים מסוגים שונים, הרי שם הסיפור יהיה שונה. אפשר יהיה לחבר מספר מזגנים שיותקנו בחלקים השונים של המבנה כאשר הצנרת תתחבר יחד לכיוון המדחס שיעמוד מחוץ למבנה. התקנה כזו של מזגן היא מורכבת יותר והיא מחייבת גם כן עבודות של קידוח וחיתוך של קירות על מנת לחבר את כל התשתיות של כל המזגנים. ברוב המקרים יבצעו בסיטואציה הזו גם עבודות גבס שונות שמטרתן להסתיר את כל הבלגן שנוצר עם הצנרת שמתחברת יחד לכיוון המדחס.

יכול לעניין אותך גם: פתיחת חלון בקיר

קידוח קיר למזגן

קידוח בטון למזגן: איך זה מתבצע שלב אחרי שלב

  • שלב ראשון – תכנון: השלב הזה כולל תכנון מוקפד של העבודה בהתאם לאופן ההתקנה של המזגן וכמובן גם המיקום הנבחר לו.
    אין להתחיל לבצע אתה עבודה לפני שיש תוכנית ברורה ומדויקת מה אכן ייעשה ואיך התוצאה הסופית אמורה להיראות.
  • שלב שני – הביצוע: זה כמובן השלב העיקרי של העבודה כאשר יש לוודא כי אכן אנשי מקצוע מומחים הם אלו שמבצעים את העבודה. משך הזמן בשלב הזה ייקבע בהתחשב בעבודה המתוכננת שזה כולל את צורת הקידוח, המיקום שלו וכמובן גם הכמות של הקידוחים הנדרשים.
  • שלב שלישי – ניקיון: הניקיון הוא כמובן לא חלק מתוך העבודה אך הוא בהחלט מרכיב חשוב שאין לוותר עליו. לאחר ביצוע הקידוח יש לדאוג לפינוי הבטון המנוסר ואף לניקוי השטח מכל השאריות של הפסולת במקום.

כמה עולה קידוח בטון למזגן ומה משפיע על המחיר?

המחיר לקידוח חור למזגן הוא בין 300 ₪ ל 450 ₪ כאשר הדבר תלוי במיקום של הקידוח, הגודל של החור הנדרש וכן הלאה. הקוטר הנדרש הוא בין 20 -25 ס"מ.

מי מבצע קידוח בטון למזגן? מתקין מזגנים או קבלן קידוח בטון?

אנשים רבים תוהים ושואלים איך למעשה עובד כל הסיפור הזה של התקנת המזגן. האם מתקין המזגנים הוא זה שגם יבצע את הקידוח הנדרש או שמא יש לפנות ולהיעזר לצורך כך בקבלן קידוח בטון. אז האמת היא שאין תשובה גורפת על השאלה. הדבר תלוי ברמה המקצועית של מתקין המזגנים. יש מתקינים שיש להם את כל הידע הנדרש כדי לבצע את הקידוח גם אם מדובר בקיר בטון והם למעשה כבר מצוידים בכל מה שצריך לשם כך.

מנגד יש את המתקינים שמתמחים בעיקר במזגנים עצמם ובהתקנה שלהם כאשר אין להם באמת את הידע איך וכיצד לבצע את הקידוח בצורה הרצויה. מה שמוביל לכך שהם לא באמת מצליחים לעשות את העבודה בצורה המקצועית והמדויקת. עבודה כזו של מתקין מזגנים עשויה לארוך הרבה מאוד זמן, היא תלכלכך מאוד את כל הבית והתוצאות לא תהיינה באמת מושלמות. זו הסיבה שחשוב תמיד לבדוק מהי הרמה המקצועית של מתקין המזגנים בתחום הזה של קידוח בבטון. אם הוא לא האדם המוסמך והמוצלח לכך, כדאי לפנות במקביל גם אל קבלן קידוח בטון על מנת שהוא זה שיבצע אתה עבודה בצורה מסודרת ומקצועית.

מה חשוב לבדוק לפני התחלת קידוח קיר למזגן?

לפני שאתם מתחילים לקדוח בקיר כדי להתקין את המזגנים, חובה לוודא כי אין תשתיות של חשמל או של מים העוברים באזור הזה בו אתם רוצים לקדוח. אתם לא רוצים למצוא את עצמכם עם תקלות נרחבות בבית או גרוע מכך במבנה כולו רק בגלל קידוח שנעשה בצורה בלתי אחראית.
כדאי להיוועץ עם איש מקצוע מתחום ההנדסה או עם חברת ניסור בטון כדי להבטיח כי אכן הקידוח נחשב בטוח מהבחינה המבנית הנדסית.

טיפ זהב! פנו את החדר מרהיטים

גם אם לא ממש מתחשק לכם וגם אם נראה לכם שהניקיון לאחר הקידוח לא יהיה כל כך קשה, עדיין, אל תוותרו על פינוי החדר מהרהיטים לפני שתתחילו בעבודה. הטרחה בהוצאת הרהיטים היא פחותה בהרבה מאשר ניקיון של כל מה שיישאר בחדר בעת ביצוע העבודה.

קבלני קידוח קיר בבטון לשירותך!
לשירות מקצועי, יעיל ובטוח!

קסדה לאתר בניה

השאירו פרטים ומיד נחזור אליכם עם  הצעת מחיר משתלמת במיוחד!

או חייגו
עוד באותו נושא

ניסור בטון במחירים הוגנים,
שירות מכל הלב,
וצוות מקצועי ומנוסה

חייגו עכשיו לקבלת הצעת מחיר
077-970-6939