ניסור צינורות בטון

תוכן עניינים

ניסור צינורות בטון הוא תהליך טכני ומדויק מאוד, המשמש אותנו במגוון רחב של פרויקטים בתחום הבנייה והתשתיות. זוהי עבודה מורכבת המותאמת למשטחי בטון, והיא מחייבת תכנון קפדני ומוקדם כדי להבטיח את השילוב בין תוצאה איכותית לבטיחות ללא פשרות. ישנם מספרים מקרים בהם ניסור צינורות בטון הוא חשוב במיוחד:

2 שימושים נפוצים של ניסור צינורות בטון

יצירת פתחים להתקנת צנרת

באמצעות ניסור צינורות בטון ניתן ליצור פתחים מדויקים מאוד, וזאת לצורך התקנת או החלפת צנרת. הציוד המתקדם מסייע בביצוע העבודה באופן מקצועי, במהירות וביעילות רבה, תוך שמירה על המבנה ועל עמידותו.

חידוש ותיקון תשתיות קיימות

כאשר עולה הצורך לחדש או לתקן תשתיות, לרבות צנרת מים או ביוב, ניסור צינורות בטון הוא פתרון פרקטי אשר מבטיח לנו גישה לאזורים פגועים ללא יצירת נזק. 

איך עובד התהליך?

תהליך העבודה מחייב תכנון, שימוש בציוד האיכותי ביותר ועבודה זהירה, על פי כל כללי הבטיחות. כדי לעשות זאת נכון ישנם מספר שלבים מרכזיים שיש לתת עליהם את הדעת.

  1. הכנה: לפני תחילת העבודה יש לבצע בחינה מעמיקה ותכנון מדויק מאוד. לצורך כך יש לזהות את מיקומם של הצינורות, את עובי החומר וכל אתגר שעשוי להופיע לאורך התהליך. בנוסף, יש לדאוג לאבטחת השטח, כדי למנוע כל סיכון אפשרי בהמשך.
  2. ציוד: תהליך זה של ניסור צינורות בטון מתבצע באמצעות מסורי דיסק עם להבים ייעודיים. להבים אלה מצופים בחומרים קשיחים, כמו יהלומים. הבחירה בציוד תלויה במידה רבה בקוטר של הצינור, בעוביו ובדרישות הפרויקט.
  3. תהליך הניסור: בתחילת התהליך יש לסמן את אזור החיתוך ולהתחיל לחתוך בעדינות רבה, תוך שמירה על זווית ועל עומק חיתוך קבועים. ההתקדמות בשלב זה איטית, וזאת במטרה למנוע נזקים אפשריים. בנוסף ייעשה שימוש גם במים בתהליך, כדי לקרר את הלהב ולמנוע הצטברות של אבק.
  4. זהירות ובטיחות: ההקפדה על כללי הבטיחות קריטית בכל שלבי התהליך, ונדרש השימוש באמצעים שונים, לרבות מסכות אבק, מגני אוזניים ומשקפי בטיחות.
  5. השלמת העבודה: לאחר שמלאכת הניסור התבצעה באופן מלא, יש לבדוק את חיתוך הבטון ולוודא שאין שברים או פגמים. בנוסף יש לנקות את האזור מאבק ושברי בטון, ולוודא שהצינור והאזור סביבו תקינים ובטוחים.

ניסור צינור בטון

שאלות נפוצות בנושא ניסור צינור בטון

מהם הכלים בהם משתמשים לניסור צינורות בטון?

ישנן שיטות שונות לניסור צינורות בטון, ולכל אחת מהן יתרונות וחסרונות משלה:

  1. מסורים ידניים: מסורים אלה דורשים תפעול ידני ומופעלים באמצעות חשמל או בנזין. הם מתאימים לפרויקטים קטנים יחסית, ומאחר ומדובר בשיטה בסיסית למדי, היא איננה מתאימה לניסור צינורות גדולים.
  2. מסורי הליכה מאחור: מסורים אלה מתאימים לפרויקטים גדולים יותר ומאפשרים חיתוך בקו ישר. יש להדגיש כי משקלם של מסורי הליכה לאחור רב, ולכן הפעלתם מחייבת נוכחות של שני אנשים לפחות.
  3. מסורי שרשרת: מסורים אלה מזכירים את המסורים הידניים, אך את להב הדיסק מחליפה השרשרת. באופן דומה גם מסורים אלה קלים ומתאימים לצינורות קטנים יותר.
  4. מסורי יהלום: הכלי הטוב ביותר עבור ניסור צינורות בטון בכל גודל. מסור יהלום לרוב יתיישב על מסילה שנתקין על הצינור, המסור ינוע מעלה ומטה עד ליצירת החיתוך המושלם. 

האם ניסור צינורות בטון הוא תהליך מסוכן?

אם התהליך מתבצע באופן שאיננו מקצועי הוא עשוי להיות מסוכן. לכן ישנה חשיבות עליונה לבחירה בחברה מקצועית ועתירת ניסיון, עם כלים מתקדמים וציוד ברמה הגבוהה ביותר.

האם ניסור צינורות בטון מתאים לכל גודל?

בהחלט. ניסור צינורות בטון אפשרי בכל מידה ובכל עובי, ויש לבחור בקפידה את שיטת העבודה הנכונה ואת הכלים המתאימים לכל פרויקט.

כלי רב עוצמה בעולם הבנייה והתשתיות

כפי שניתן לראות, ניסור צינורות בטון הוא כלי בעל חשיבות עליונה ועוצמה רבה, המאפשר ביצוע של מגוון פרויקטים ברמה הגבוהה ביותר, ובאופן בטוח ויעיל.

אם אתם מחפשים שירותי ניסור בטון מקצועיים, צרו איתנו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם – אנו מתחייבים למחירים מעולים ושירות מקצועי!

ניסור צינורות בטון
קסדה לאתר בניה

חברת א.בטון הוקמה בשנת 2015 במטרה לתת שירותי ניסור וקידוח בטון ביהלום לציבור הפרטי ולקבלנים. אנו שמנו לעצמנו מטרה לתת את המחירים הטובים ביותר שאפשר. אנו עובדים בכל חלקי הארץ ונשמח שתצטרפו לקהל הלקוחות שלנו.

צריכים עבודת ניסור
תנו לנו לחזור אליכם עם הצעה משתלמת במיוחד

ניסור בטון במחירים הוגנים,
שירות מכל הלב,
וצוות מקצועי ומנוסה

חייגו עכשיו לקבלת הצעת מחיר
077-970-6939