חיתוך קרניזים: מדריך שלב אחרי שלב

השאירו פרטים ומיד נחזור אליכם עם  הצעת מחיר משתלמת במיוחד!

תוכן עניינים

מה זה קרניז?

הקרניז הוא למעשה תוספת עיצובית אותו מוסיפים על גגות של מבנים ואלו עשויים בטון. כיום כבר כמעט ולא מייצרים את הקרניזים הללו והם קיימים בעיקר במבנים ישנים. אנשים רבים מבקשים להסיר את הקרניזים. אם אלו דיירים חדשים שמשום מה הם לא מתחברים לעיצובים מהסגנון הזה ואם זה בגלל שהקרניז כבר התבלה ואיבד מטעמו. כך או כך, חשוב לדעת כי ניסור קרניז זה לגמרי לא עניין של מה בכך וחשוב לבצע חיתוך קרניזים בעזרת אנשי מקצוע מומחים לתחום.

קרניז בטון

לשם מה משמשים קרניזים?

אז כפי שכבר ציינו, הקרניז למעשה משמש בעיקר למטרות עיצוביות כאשר מדובר בתוספת אדריכלית שמעטרת את גג המבנה. עם זאת יש מטרות נוספות לקרניז. הוא מהווה במקרים רבים סוג של תעלה דרכו עוברים חוטים, צנרת, כבלים ועוד תשתיות שונות שמוצנעות בתוך הקרניז.
אנשים שרוצים להסיר את הקרניז חייבים לבדוק לשם מה נועד הקרניז הספציפי ולמה הוא משמש בפועל. זאת על מנת שהתשתיות לא ייפגעו במקרה והם עוברים בתוך הקרניז.

באילו מצבים נצטרך לעשות חיתוך קרניזים?

חיתוך קרניזים היא פעולה מתבקשת במקרים אשר בהם מבקשים להוסיף ולבנות קומה נוספת בבניין והקרניז שמקיף את גג הבית מהווה הפרעה. גם שיפוץ של המבנה או הרחבה של הגג יחייב הסרה של הקרניז.
מלבד כל הסיבות הללו שינה סיבה מהותית נוספת שהיא למעשה הסיבה העיקרית שמובילה לכך שאנשים מבקשים להסיר את הקרניז וזאת משום שהקרניז מושך אליו יונים שבאים לבנות שם את קינם. הדבר נתפס כמפגע סניטרי ותברואתי ועבור אנשים רבים הדבר בהחלט מהווה עילה מספקת להסרת הקרניז.

מחיר חיתוך קרניזים

המחיר לחיתוך הקרניז נקבע על פי אופי העבודה, אורך הניסור, עובי הבטון וכן הלאה. בגדול המחיר עומד על כ – 300 ₪ לכל מטר של ניסור.

איך מתבצע חיתוך קרניזים: שלב אחרי שלב

  1. שלב ראשון – בדיקת מהנדס: לפני הכול חובה לוודא מול מהנדס כי אין כל מניעה לבצע את העבודה. ניסור קרניז שנעשה ללא בדיקה מראש עלולה להיות בעייתית ואף לפגוע בנכס. המבנה כולו עלול להסתכן בעקבות נסור שייעשה שלא בצורה זהירה.
  2. שלב שני – הגדרת העבודה והכנת השטח: חשוב להגדיר בצורה ברורה מה והיכן רוצים לנסר. יש להכין את השטח ואת הקרניז לקראת הניסור. זה אומר קשירה של הקרניז כדי למנוע נפילה לא מבוקרת של חלקי הבטון הכבדים. כמו כן חשוב להרחיק אנשים מהאזור כדי למנוע פגיעות בנפש חלילה.
  3. שלב שלישי – בחירת הכלי המתאים לניסור: ישנם כלי ניסור שונים לניסור בטון ויש לבחור את הכלי הנכון בהתאם לאופי העבודה. זה יכול להיות ניסור בעזרת מסור יהלום וזה גם יכול להיות כבל יהלום.
  4. שלב רביעי – פינוי הבטון: לאחר הניסור יש לפנות את חלקי הבטון המנוסרים מהאזור כדי למנוע פגיעות בעוברי אורח.

יכול לעניין אותך גם: חיתוך בטון

כך מתבצע חיתוך קרניזים

ניסור קרניז ביהלום

ניסור קרניז העשוי בטון נעשה ברוב המקרין בעזרת מסור יהלום. מסור היהלום הוא מסור חד מאוד שהלהב שלו מכוסה ביהלום. היהלום הוא חומר חזק מאוד המסוגל להוביל לחיתוך מדויק על הקו הרצוי.

האם קרניזים משפיעים על ערך הנכס?

כיום פחות מקובל לשדרג נכס באמצעות קרניז. אלא אם כן מדובר במבנה עתיק שהקרניז הוא חלק מהמראה העתיק והמיוחד שלו. מבנה חדש או מודרני אינו זקוק לקרניז ולעיתים דווקא ההסרה של הקרניז תעלה את ערך הנכס.

איך לבחור חברה לחיתוך קרניזים?

חשוב לבדוק ולברר היטב על חברה מיומנת, מקצועית ובעלת ניסיון בניסור בטון. רק כך תוכלו להיות בטוחים שהעבודה תתבצע בצורה מושלמת ומקצועית.

 

קסדה לאתר בניה

השאירו פרטים ומיד נחזור אליכם עם  הצעת מחיר משתלמת במיוחד!

או חייגו
עוד באותו נושא

ניסור בטון במחירים הוגנים,
שירות מכל הלב,
וצוות מקצועי ומנוסה

חייגו עכשיו לקבלת הצעת מחיר
077-970-6939