עד מתי אפשר להרעיש? הכל על חוק רעש שיפוצים

תוכן עניינים

כל עבודת שיפוץ, תיקון או בנייה חייבת להסתיים לכל המאוחר בשעה 20:00 בימי חול, או בשעה 17:00 ביום שישי. 

בימי המנוחה, כלומר בשבתות ובחגים, נאסר על ביצוע עבודות שעלולות לגרום לרעש, והמגבלות הללו תקפות גם כאשר מדובר בעבודות שמתבצעות מחוץ לאזורי מגורים, אם הן עלולות להוות מטרד על אזורי מגורים סמוכים.

איזה יום?ממתי אפשר להרעיש?עד מתי אפשר להרעיש?מה בין 2 ל 4?
ימי חול – ראשון עד חמישי07:00 בבוקר20:00 בערבמומלץ שלא, ברוב הערים התקנות אוסרות רעש שיפוצים בין 14:00 ל 16:00
ימי שישי וערבי חג07:00 בבוקר17:00 אחה"צמומלץ שלא, ברוב הערים התקנות אוסרות רעש שיפוצים בין 14:00 ל 16:00
ימי שבתאסור להרעיש כללאסור להרעיש כללאסור לבצע רעש שיפוצים
חגיםאסור להרעיש כללאסור להרעיש כללאסור לבצע רעש שיפוצים

מה עוד קובע החוק, מה צפוי לקרות בכל מקרה של רעש מחוץ לשעות המותרות (מה גובס הקנס) ואיך ניתן לפעול במקרים בהם ישנן חריגות? כל התשובות לפניכם.

מתי מותר לעשות רעש שיפוצים?

על פי החוק, עבודות שיפוצים המלוות ברעש במבני מגורים מוגבלות בזמן כדי לצמצם ככל האפשר את הפגיעה בשגרת החיים של תושבי המקום. לכן נקבע בחוק כי במהלך השבוע (בימי חול וביום שישי) ניתן לבצע עבודות מהסוג הזה רק לאחר השעה 7:00 בבוקר. כאמור, יש לסיים את העבודות עד השעה 20:00, או עד השעה 17:00 בערב שבת.

עד מתי אפשר לקדוח?

השעה המאוחרת ביותר בה יש לסיים את פעולת הקידוח היא 20:00 במהלך השבוע, או 17:00 ביום שישי. בימי שבת ובחגים, אסור לקדוח כדי להימנע מהפרעה לשכנים.

האם מותר לקדוח בין 2 ל 4

האם מותר לקדוח בין 14:00 ל-16:00?

מומלץ שלא. על פי החוק, בין השעות 14:00 ל-16:00 לא חל איסור על רעש, אך ישנן תקנות עירוניות רבות באזורים שונים בארץ האוסרות על רעש בשעות אלו, לכן, כדי להיות בצד הבטוח, מומלץ להימנע מלעשות רעש שיפוצים בין 2 ל-4. 

תקנות אלו מתייחסות גם לרעשים שמקורם בצעקות, שימוש בכלי נגינה או שימוש במערכות הגברה, וגם לרעשים שמקורם בעבודות שיפוץ ובנייה. 

האם מותר לשפץ בשבת?

החוק אמנם אינו מגביל את פעולת השיפוץ עצמה, ואתם בהחלט יכולים לעשות זאת אם תבחרו בכך, אבל חשוב לזכור כי ישנה בכל זאת הגבלה על רעש שנגרם מעבודות אלה. האיסור תקף לא רק בימי שבת, אלא גם בימי מנוחה אחרים, כלומר בימי חג. כדאי להדגיש שמדובר לא רק על חגים יהודיים, אלא גם על ימי חג של דתות אחרות.

האם ניתן לפרוק ציוד וחומרים באזור מגורים בבוקר?

על פי התקנות למניעת מפגעים, חל איסור על פריקה או טעינה של ציוד באזור מגורים לפני השעה 6:00 במהלך השבוע, כאשר פעולות אלה גורמות לרעש. פריקת הציוד אפשרית עד השעה 22:00 בימי חול. הפעולות הנכללות תחת החוק כוללות: "פעולות פריקה וטעינה או טלטול מכלים לרבות מכלי אשפה, חביות, מכלי גז מיטלטלים, סחורות וכיוצא באלה, באופן הגורם או העלול לגרום לרעש."

שיפוצים בלי סכסוכי שכנים

אם אתם מתכננים לשפץ את הנכס שלכם, וחשוב לכם לשמור על יחסים טובים עם השכנים, מומלץ לתכנן בקפידה את לוחות הזמנים שלכם. ישנן פעולות רבות שאינן מרעישות, אותן ניתן לבצע בשעות המנוחה שהוגדרו, בעוד פעולות מרעישות כמו ניסור בטון או קידוח בטון כדאי לבצע אך ורק בשעות המותרות.

דרך אגב, כדי לשמש דוגמה ומופת לשכנים שלכם, למנוע חיכוכים ולשמור על יחסים טובים באמת, מומלץ לעדכן אותם מראש על העבודות המתוכננות. כך תאפשרו לכם להיערך מראש לרעש וללכלוך שעלולים להפריע לשגרת חייהם. סביר להניח שהם עדיין יספרו את הדקות עד להשלמת השיפוץ, אבל לכל הפחות יודו לכם על ההכנה המוקדמת.

כמה קנס צריך לשלם על שיפוץ מחוץ לשעות המותרות

מה הסכנה ברעש שיפוצים בשעות שאסור, ומה הקנס?

מי שבוחר להתגרות במזל ובחוק עלול להידרש לשלם קנס בגין רעש שיפוצים בזמן שאינו מותר על פי החוק. במקרים מהסוג הזה גובה הקנס הוא כ-400 ש"ח, ואם גם לאחר מכן תמשיכו להרעיש סביר שתקבלו בפעם הבאה קנס גבוה אף יותר. רעשים המוגדרים חוזקים במיוחד עלולים להוביל גם לקנסות גבוהים יותר. 

שימו לב כי ברוב המקרים יתקבלו קנסות בעקבות הדיווחים על רעש שיפוצים מחוץ לשעות המותרות, ונדיר למצוא מקרים מהסוג הזה שהגיעו לבית המשפט. מצד שני, עדיף להימנע מראש מבעיות כאלה, גם כדי לחסוך את הכסף וגם כדי להימנע מהליכים משפטיים, במקרה שמישהו מהשכנים יחליט לעשות זאת.

מה יש לעשות כשיש רעש שיפוצים שמפריע בשעות שאסור?

אם השכנים שלכם החלו בעבודות שיפוץ והן מתבצעות בשעות שאינן מותרות על פי החוק, כך נכון לפעול:

  1. פניה אישית: לפני שתערבו כל גורם אחר, מומלץ לפנות באופן אישי לבעל הנכס או למנהל העבודה, ולבקש את הפסקת העבודה.
  2. פניה למשטרה: אם הפניה הישירה לא הביאה תוצאות והרעש נמשך, מומלץ לפנות למשטרת ישראל. המשטרה רשאית לקבוע קנס בכל מקרה שבו נגרם רעש בעקבות עבודות שיפוץ מחוץ לחלון הזמן המותר על פי החוק.
  3. הגשת תלונה: חשוב לזכור כי ניתן להגיש תלונה במשטרה, אם תבחרו בכך, שכן עבירה על חוק מניעת רעש היא בגדר עבירה פלילית.

שימו לב כי במקרים בהם מקור הרעש הוא גוף עסקי או ציבורי, סדר הפעולות אינו שונה בהרבה. בשלב ראשון יש לפנות למקור הרעש ולבקש כי ייפסק, ובמידה והרעש נמשך ניתן לפנות ישירות לרשות המקומית. פניה זו רצוי שתתבצע בכתב ותספק מידע רב ככל האפשר, וניתן לפנות גם לממונה על איכות הסביבה ברשות המקומית. גם במקרה הזה ניתן להגיש תביעה נגד מקור הרעש.

שאלות נפוצות על חוק רעש שיפוצים

מתי אפשר להרעיש בבוקר?

בעוד ניתן לפרוק ציוד החל מהשעה 6:00, החוק אוסר על ביצוע עבודות שיפוץ מרעישות לפני השעה 7:00. שעת ההתחלה רלוונטית הן בימי חול, והן ביום שישי.

עד מתי מותר להרעיש בלילה?

בימים ראשון עד חמישי (ובהנחה כי לא מדובר ביום חג) ניתן להרעיש עד השעה 20:00. בערב שישי או בערב חג ניתן להרעיש עד 17:00 לכל המאוחר.

האם מותר לקדוח במוצ"ש?

מאחר ושבת נחשב יום מנוחה, אין לקדוח כלל במהלך יום זה. תוכלו להמשיך עם פרויקט הקידוחים ביום א' לאחר השעה 07:00 בבוקר.

למי מתלוננים על רעש?

אם ניסיתם לפנות ישירות לגורם האחראי על הרעש, והבקשה שלכם להפסיק את העבודות נדחתה, תוכלו לפנות למשטרה או לרשות המקומית.

צרו קשר לקבלת הצעת מחיר לניסור בטון

סיכום

עכשיו אתם יודעים עד מתי אפשר להרעיש!
חוק הרעש הוא חשוב, והוא נועד להבטיח שמירה על הסדר הציבורי ועל שגרת החיים של השכנים שלכם גם בזמן שבו אתם משדרגים את הנכס הפרטי או העסקי שלכם. חשוב שתכירו היטב את סעיפי החוק ואת המגבלות שהוא מטיל, גם כדי להימנע מקנסות ועונשים אחרים, וגם כדי להבטיח יחסים טובים עם השכנים שלכם.

כדי לבצע עבודות ניסור בטון באופן מקצועי ובלי להפריע לשגרת החיים של השכנים שלכם, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר כבר עכשיו לקבלת הצעת מחיר מנצחת!

עד מתי אפשר להרעיש - הכל על חוק רעש שיפוצים
קסדה לאתר בניה

חברת א.בטון הוקמה בשנת 2015 במטרה לתת שירותי ניסור וקידוח בטון ביהלום לציבור הפרטי ולקבלנים. אנו שמנו לעצמנו מטרה לתת את המחירים הטובים ביותר שאפשר. אנו עובדים בכל חלקי הארץ ונשמח שתצטרפו לקהל הלקוחות שלנו.

צריכים עבודת ניסור
תנו לנו לחזור אליכם עם הצעה משתלמת במיוחד

ניסור בטון במחירים הוגנים,
שירות מכל הלב,
וצוות מקצועי ומנוסה

חייגו עכשיו לקבלת הצעת מחיר
077-970-6939