איך מנסרים בטון בחורף? דגשים חשובים להצלחה

תוכן עניינים

פרויקטים של ניסור בטון מחייבים היערכות רבה, מקצועיות ללא פשרות ותשומת לב לשורה של פרטים קטנים. אלא שיש עוד פרט אחד שצריך להתייחס אליו, והוא מזג האוויר. אז נכון, ישראל מדינה חמה למדי וגם החורף עשוי להיות נעים ונטול ימי גשם, אבל מה בכל זאת אפשר לעשות כשהטמפרטורות יורדות והגשם מגיע? הנה כמה נקודות למחשבה.

התקנת אוהל תעשייתי (או פתרון יצירתי אחר)

הטיפ הראשון יכול להתאים לא רק לעונה הגשומה, אלא גם לימים הלוהטים בשיא הקיץ. אוהל תעשייתי המותקן באזור העבודה יכול לספק הגנה מעולה, וכך לאפשר לעובדים לפעול בתנאים נוחים הרבה יותר. גם הגשם לא יפריע להם, וגם השמש החמה לא תקשה על העבודה המורכבת ממילא. חוץ מזה, אוהל איכותי שומר גם על הציוד, וכשמדובר בעבודות ניסור בטון – הציוד יקר ערך וחשוב לנו לשמור עליו היטב כדי למנוע נזקים כבדים (ויקרים).

שימוש בציוד מתאים

תנאי קור מורכבים בהחלט הופכים את העבודה למאתגרת הרבה יותר, והיא מקשה אפילו על תפעול הציוד עצמו. למזלנו, מסורי הבטון עובדים במשולב עם זרם מים אשר מונע מהם להתחמם במהלך העבודה, כך שהם לא כלים 'סטרילים', עם זאת, בגלל מחירם הגבוה (בממוצע 300 אלף ש"ח למסור בטון) – מומלץ לוודא כי הציוד שמור היטב, במיוחד בחורף.

הקפדה על לבוש מתאים

בטיחות העובדים היא ערך עליון, ובחורף יש להקפיד עליה אף יותר. לכן מומלץ לוודא כי הצוות מצויד בלבוש חם ונעליים מבודדות, וכן שהנעליים מונעות החלקה, וכך למעשה מונעות גם פציעות אפשריות. נכון יהיה להגדיר כללי עבודה ברורים לימים הקרים והגשומים, כדי לוודא שכולם יודעים מה ניתן לעשות כדי להשלים את המלאכה בראש שקט, וללא פגיעות.

תכנון לוח הזמנים

החורף לא באמת מפתיע אותנו. אנחנו יודעים היטב מתי הוא צפוי להגיע, ומספיקה הצצה חטופה בתחזית השבועית כדי לדעת מראש האם צפוי יום קר והאם הסערה בדרך. לכן, בתכנון לוחות הזמנים של הפרויקט, בוודאי בימי החורף, כדאי לקחת בחשבון גם את הנושא הזה. אם מדובר ביום סוער במיוחד, כזה שיכול להשפיע על איכות העבודה ועל בטיחות העובדים, כדאי לבדוק את האפשרות שהניסור יתבצע במועד אחר, נעים ויבש קצת יותר.

חימום אזור העבודה

רעיון נוסף שיכול להתאים לצרכי העובדים הוא לשלב פתרונות חימום ייעודיות באתר הפרויקט. זהו צעד פרקטי שיכול להקל משמעותית על העבודה בימים הקרים ביותר, והוא דורש פתרון חימום ייעודי כמו תנור גז או חשמל. אם חשוב לכם לבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר, וביעילות מקסימלית, זוהי עוד דרך טובה ליצור סביבת עבודה נעימה גם כאשר מזג האוויר מסרב לשתף פעולה.

ניסור חמים 

עם היערכות נכונה והיכרות טובה עם תנאי השטח וצרכי הצוות, ניסור בטון אפשרי בהחלט לביצוע גם בחורף. אוהל תעשייתי, ציוד מתאים ושיפור התנאים הקיימים בשטח, כל אלה יחד יבטיחו עבודה נעימה בדרך להשגת התוצאה הטובה ביותר.

איך מנסרים בטון בחורף
קסדה לאתר בניה

חברת א.בטון הוקמה בשנת 2015 במטרה לתת שירותי ניסור וקידוח בטון ביהלום לציבור הפרטי ולקבלנים. אנו שמנו לעצמנו מטרה לתת את המחירים הטובים ביותר שאפשר. אנו עובדים בכל חלקי הארץ ונשמח שתצטרפו לקהל הלקוחות שלנו.

צריכים עבודת ניסור
תנו לנו לחזור אליכם עם הצעה משתלמת במיוחד

ניסור בטון במחירים הוגנים,
שירות מכל הלב,
וצוות מקצועי ומנוסה

חייגו עכשיו לקבלת הצעת מחיר
077-970-6939