האם ניתן להשתמש בבטון בהליך של בנייה ירוקה?

תוכן עניינים

נתחיל מהשורה התחתונה: כן. בהחלט ניתן להשתמש בבטון בהליך של בנייה ירוקה. עכשיו, אחרי שגילינו לכם את התשובה, אפשר לחזור להתחלה ולדבר על השילוב של בטון בתהליך הבנייה. איך זה עובד, מה היתרונות וכמובן, גם מה החסרונות? התשובות לפניכם.

בנייה ירוקה – מה זה אומר בכלל?

המטרה העיקרית של בנייה ירוקה, כפי שאפשר להסיק מהשם שלה, היא לצמצם את ההשפעות השליליות שיש לתהליכי הבנייה המסורתיים על הסביבה. בהתאם לכן חשוב להכיר את התקן לבנייה בת קיימא, אשר למעשה מחייב דירוג אנרגטי של מבנים, ואת הבידוד התרמי שלהם. הוא מחולק ל-9 תחומים, ובכל אחד מהם הוגדרו פרמטרים מחייבים. מבני מגורים, מסחר ותעשייה מחויבים להיבנות בהתאם לפרמטרים אלה. לפירוט מלא של תקן 5281 >>

איך בטון נכנס לתמונה?

כאמור, בטון בהחלט יכול להיות חלק מתהליכי הבנייה הירוקה, ויש לו שלל שימושים:

  • בניית יסודות: בטון הוא לרוב הבסיס לשיטת הבנייה הקלה, וכך ניתן ליצור יסודות יציבים וחזקים מאוד, שמחזיקים מעמד לאורך שנים.
  • בניית רצפות: עם בטון מוקצף אפשר לבנות רצפות למבנים קלים, והוא יציב מאוד למרות שמדובר בבטון במשקל קל יחסית.
  • בניית קירות: בתהליך הבנייה של קירות פנים וחוץ ניתן להשתמש בבטון קל, והוא יעיל מאוד גם כאשר מדובר על תכנון המרחבים הפנימיים של הנכס.
  • איטום גגות: בזכות המשקל שלו, בטון קל נפוץ לאיטום גגות, והוא לא מוסיף כל משקל למבנה. כך אפשר ליצור שיפועים לטובת ניקוז יעיל של המים, ולהבטיח בידוד איכותי.
  • בנייה זמנית: בכל מקרה שבו מתוכננים מבנים עם שימושים קצרי מועד, לרבות דוכנים ומבנים יבילים, בטון קל הוא פתרון מושלם.

למה כדאי להשתמש בבטון לבנייה קלה?

להחלטה להשתמש בבטון לצורך בנייה קלה יש שורה של יתרונות, והנה כמה מהבולטים שבהם:

  1. יעילות גבוהה: המשקל של הבטון הקל אינו גדול, ולכן הוא לא מעמיס על המבנה. הוא גם חוסך זמן יקר על הובלה והתקנה של החומר, ונוח מאוד לעבוד איתו.
  2. קיצור זמנים: השילוב של בטון בבנייה קלה מקצר משמעותית תהליכי וזמני עבודה. ניתן לצמצם את גודל הצוות, ולחסוך גם בעלויות.
  3. ביצועים מעולים: בטון קל מאפשר להגיע לגימור ברמות גבוהות מאוד ולתוצאות יפהפיות, והוא גם חזק ויציב, עם בידוד אקוסטי מצוין.
  4. ידידותי לסביבה: אם אנחנו עוסקים בבנייה ירוקה, אי אפשר שלא להזכיר את הצמצום הניכר בזיהום האוויר כתוצאה מכמות הפסולת המופחתת.

כדאי להכיר גם את האתגרים

לפני שנבין אילו חסרונות עשויים להיות לו, נסביר בקצרה שבטון קל הוא למעשה שילוב של חול, מלט וחומרים מקציפים. הוא אמנם נראה כמו בטון רגיל לחלוטין, אבל ההבדל המרכזי הוא – איך לא – במשקל שלו. לכן הוא מתאים מאוד לבנייה קלה, וכפי שהראינו, יש לו יתרונות רבים.

מצד שני יש לו גם חסרונות. למשל, עלויות התחזוקה של בטון קל גבוהה יחסית, ולמעשה במבנים מהסוג הזה נדרשים תיקונים בתכיפות מעט יותר גבוהה. תיקונים אלה גם מחייבים ידיים מקצועיות מאוד, המנוסות באופן ספציפי בעבודה עם בטון קל. נוסיף ונדגיש כי לכאורה יש כאן גם מגבלות הקשורות בתכנון עצמו, בכל הקשור לביצוע התאמות אישיות. עם זאת, אפשר בהחלט למצוא פתרונות יצירתיים ולהתגבר גם על המכשול הזה.

שדרוג קלאסי

לסיכום, בעבודה נכונה ומקצועית ניתן להשתמש בחוכמה בבטון גם בתהליך הבנייה הירוקה. יש לו יתרונות חשובים מאוד, בעיקר בכל הקשור להשפעות החיוביות על הסביבה. אז התייעצו עם המומחים, ותכננו את הפרויקט שלכם בחוכמה, וגם בקלות.

אם אתם לקראת פרויקט בנייה עם בטון ואתם צריכים לפתוח חלון או להוריד קיר, צרו קשר ונשמח לעזור.

האם ניתן להשתמש בבטון בהליך של בנייה ירוקה
קסדה לאתר בניה

חברת א.בטון הוקמה בשנת 2015 במטרה לתת שירותי ניסור וקידוח בטון ביהלום לציבור הפרטי ולקבלנים. אנו שמנו לעצמנו מטרה לתת את המחירים הטובים ביותר שאפשר. אנו עובדים בכל חלקי הארץ ונשמח שתצטרפו לקהל הלקוחות שלנו.

צריכים עבודת ניסור
תנו לנו לחזור אליכם עם הצעה משתלמת במיוחד

ניסור בטון במחירים הוגנים,
שירות מכל הלב,
וצוות מקצועי ומנוסה

חייגו עכשיו לקבלת הצעת מחיר
077-970-6939